Munkám során igyekszem átadni azt a szellemiséget, hogyan tekintsünk a beszédtechnikára olyan eszközként, amely hozzásegít bennünket az eredményes kommunikációhoz. Első és legfontosabb lépés a megfelelő technikai alapok elsajátítása. Ezek tudatosítása után megkezdődik a valódi munka. A beszédtechnika foglalkozások során az automatizmussá vált beszédfolyamatot bontjuk részekre. Sok időt szentelünk arra, hogy megfigyeljük a beszéd építőelemeit, a hangzók rendszerét, hangkapcsolatokat, a képzési módot. Célszerű mindig kis lépésben és lassan haladni, hiszen még az apró, javítást igénylő hibák is kitartó munkát és gyakorlást igényelnek. Ezt követi, hogy a tudatosságunkat használva a javított elemeket beépítjük beszédünkbe. A tudatosság tehát kulcsszerepet tölt be a beszédtechnika foglalkozásokon. Az órák lehetőséget teremtenek a koncentráció fejlesztésére, valamint a személyiség kibontakoztatására.
Beszédtechnika foglalkozásaim során kiemelt szerepe van a visszajelzéseknek. Emellett meg kell tanítani a klienseket, hogy önmagukra is legyen rálátásuk, ezáltal pedig fejlődjön reális önértékelésük. A bizalmi légkör kialakítását elengedhetetlennek tartom az eredményes munka érdekében. Ennek köszönhetően közös munkánkat rugalmasság, kölcsönös tisztelet, és odafigyelés jellemzi.
Ha pedig nem szeretnél lemaradni cikkeimről, korlátozott létszámú, újonnan induló tréningjeim időpontjáról, iratkozz fel!
Feliratkozom!